Rendőrök és kormányhivatalnokok vizsgálódtak a madárhegyi szálloda építési területén, miután több méter mélyen beomlott a Barackmag utca járdája és az úttest egy része. Az autós közlekedés életveszélyessé vált, és egy házfal megrepedéséről is tudni lehet. A szakadék mellett lakók attól tartanak, ha sokáig késik az intézkedés, veszélybe kerülhetnek otthonaik.
A Törökbálinti út és a Barackmag utca által határolt telkeken 2021-ben indult szállodaépítés sorra halmozza a szabálytalanságokat: illegális fakivágások, milliós önkormányzati büntetés, illegális területfeltöltés szegélyezte annak az apartmanszállónak az építését, amelyről a beruházó közleményében azt állította, Hilton lesz. Később kiderült: a Hilton cég nem tervez hotelt építeni a környéken.
A járda most azért omlott be, mert a beruházó nem megfelelő támfalat épített a csuszamlásveszélyes szakadékra. Keller Zsolt önkormányzati képviselő elmondta, az elmúlt másfél hét alatt két métert süllyedt a beszakadt járda, amely kezdi magával rántani az úttestet, így már az is kettétört. Az önkormányzat az itt lakókkal közösen jelezte ezt a kormányhivatalnak, amely a múlt hétfői helyszíni szemle után arról határozott, hogy az építkezést le kell állítani, amíg a beruházó meg nem épít egy szakszerű támfalat.
A járda már januárban megsüllyedt, az önkormányzat azóta ostromolja a kormányhivatalt, hogy építési hatóságként végezze a dolgát, ám mostanáig semmilyen intézkedés nem történt. A képviselő és Bakai-Nagy Zita alpolgármester minden nap kijárt a helyszínre, így kiderült, a múlt hétfői határozat után is zavartalanul zajlott a munka a területen. Az önkormányzati panasz után múlt csütörtökön újra kiszállt a kormányhivatal a rendőrséggel együtt, újra megállapították azt, amit korábban, másnap reggel pedig újra elindult a szokásos munkanap az építkezésen. Aznap lakossági bejelentésre a helyszínre érkeztek a Fővárosi Csatornázási Művek és a Fővárosi Vízművek szakemberei. Ők felmérték a csatornák állapotát, a Vízművek pedig egy elzáró szelepet épített ki, ami földcsuszamlás, omlás esetén lezárja a vezetékeket.
A kormányhivatal már akkor sem hajtatta végre a jogsértés miatt elrendelt intézkedését, amikor a tulajdonos az engedélyezettnél tíz méterrel magasabban kezdett építkezni: a felhalmozott több száz tonna földet azóta sem szállították el. – Ha továbbra sem szüntetik meg az omlásveszélyes állapotot, és nem építenek támfalat, a NAV végeztetheti el a munkát, amit kiszámláz a beruházónak – közölte az alpolgármester, hozzátéve, az önkormányzatot is kár érte azzal, hogy a közpénzen épített járda és út beszakadt.
(ujbudaonline.hu)