Szarvas Koppány Bendegúz fellebbezett az elmarasztaló ítélete ellen, amely hivatalos személy elleni erőszakban találta bűnösnek, így az ügy harmadfokon a Fővárosi Ítélőtábla elé kerül.
Február 12-én volt a másodfokú tárgyalása Szarvas Koppány Bendegúznak és Fekete-Győr Andrásnak. A századosnegyedi önkormányzati képviselőt két év szabadságvesztésre ítélték három évre felfüggesztve hivatalos személy elleni erőszak miatt, Fekete-Győr András elsőfokú felmentését pedig megváltoztatták, egy év szabadságvesztésre ítélték, két évre felfüggesztve.
Az ügy előzménye, hogy 2018 decemberében a rabszolgatörvény elleni tüntetésen Szarvas egy füstgyertyát dobott el, ami a vállán eltalált egy rendőrt. Fekete-Győr is meggyújtott egy ilyen gyertyát, de ő csak ejtette azt, nem dobta és nem is talált el vele senkit.
Mindkét politikust csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt ítélték el emiatt.
A másik vádpontban ugyancsak hivatalos személy elleni erőszak volt a vád, ez csak Szarvast érintette, mert lökdösődött a rendőrökkel, miután Donáth Anna politikustársát kiemelték, és a rendőrsorfal mögé húzták be. Ugyancsak felrótták neki, hogy a földön talált rendőrségi gázspray-t felvette, és kifújt belőle a rendőrökre.
Három nap állt rendelkezésre a fellebbezés benyújtására, és
mind az ügyészség, mind Szarvas Koppány Bendegúz fellebbezett.
Az ügyészség már másodfokon is azt kérte, hogy a felfüggesztés idejét hosszabbítsák meg. Szarvas Koppány Bendegúz az immár a Kúria elé kerülő ügyben az első vádpont alóli felmentésért fellebbezett, a második vádpontban pedig pénzbüntetést, valamint előzetes mentesítést. Ez utóbbit egyébként Fekete-Győr András megkapta, ami azt jelenti, hogy nem kell lemondjon parlamenti mandátumáról.
A tárgyalás után Szarvas Koppány Bendegúz a Józsefváros Újságnak nyilatkozott először.
A másodfokú bíróság ítéletét hivatalosan még nem kapta meg Szarvas, aki úgy látja, az ügyészség célja a további időhúzás, pedig így is már öt éve tart ez az eljárás ellene.
Mivel az ítélet nem jogerős, önkormányzati képviselői pozíciójáról így nem kell lemondania, de ha újraindul, és bekerül a képviselő-testületbe, és harmadfokon felfüggesztett szabadságvesztésre ítélik, akkor később fel kell adja pozícióját.