Jelentős épületenergetikai felújítások folynak a Ferencvárosi Egészségügyi Szolgálat és az Epres Óvoda épületein.
A Ferencvárosi Egészségügyi Szolgálat épületének felújítása régi terve a kerület vezetésének, csak a megfelelő forrást kellett megtalálnia hozzá. A körültekintő energetikai elemzés azt mutatta, hogy a jelenlegi homlokzat hőtechnikai szempontból nem felel meg a minimum elvárásoknak. Az elnyert forrásból megvalósul az épület homlokzatszigetelése, a nyílászárók korszerű, műanyag szerkezetekre való lecserélése, a lapos tető új hő és vízszigetelése, valamint a napelemes rendszer telepítése hálózati vagy autonóm villamos energiatermelés céljából. Az ugyancsak elkerülhetetlen kazáncserét saját forrásból finanszírozza a kerület.
Hasonló volt a helyzet az Epres Óvoda épületével is. A felmérés itt is a mielőbbi beavatkozást indukálta, s bár a padló szerkezet hőszigetelésére most nincs lehetőség, az épületet öt oldalról teljes felületen meg lehetett feleltetni az energetikai követelményeknek. A kerület egyik kedvenc oviján így ugyancsak teljes homlokzati hőszigetelést valósítnak meg, amely természetesen együtt jár a műanyag nyílászárók beépítésével is. S ha már ennek az épületnek a teteje is új víz- és hőszigetelést kap, napelemeket is telepítenek az intézmény energiafelhasználásának csökkentése céljából. Az óvoda a környezettudatos energiagazdálkodásba történő beruházással a saját misszióját, vagyis a környezeti nevelés fontosságát, mint jó gyakorlatot tudja a szülők és gyermekeik elé tárni
A KEHOP-5.2.9 Pályázatos épületenergetikai felhívás a közép-magyarországi régió települési önkormányzatai számára pályázaton Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzata által benyújtott KEHOP-5.2.9-16-2017-00150 számú „Önkormányzati Épületek Épületenergetikai Fejlesztése Ferencvárosban” megnevezésű pályázata támogatást nyert, új lendületet adva ezzel a kerületben zajló fejlesztéseknek. A fejlesztéseknek köszönhetően nem csak az épületek energetikai mutatói javulnak jelentősen, hanem a városkép megújításában, modernizálásában is előrelépés történik.
A hazai épületek jelentős részének műszaki, hőtechnikai állapota elavult, ennek következtében jelentős energia megtakarítási lehetőség van az épületek energiafelhasználásának csökkentésében. A 1601/2015. (IX. 8.) Korm. határozattal elfogadott Magyarország III. Nemzeti Energiahatékonysági Cselekvési Terve is nagy hangsúlyt helyez a 2020-as energiahatékonysági célkitűzés elérése érdekében az épületek energiahatékonyságának javítására. A Megújuló Energia Hasznosítási Cselekvési Tervünkben [2010-2020] a kormány olyan intézkedések foganatosítását vázolta fel, melyek az elvárt 13 százaléknál magasabb, 14,65 százalékos részesedés elérését is lehetővé teszik, ezáltal is ösztönözve a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználását, hozzájárulva a zöldgazdaság fejlesztéséhez.
További információ kérhető:
Bucsai Tímea, sajtóreferens
Telefon: +36 1 215 1077 / 414 m., e-mail: