“Közösségi média-használat és testkép” címmel tartott előadást Koronczai Beatrix, klinikai gyermek-szakpszichológus, az ELTE PPK egyetemi adjunktusa a Zuglói Közbiztonsági non-profit Kft. által szervezett egésznapos rendezvényen.
A szakértő az internet veszélyeiről szóló tréningsorozat második vendégeként beszélt az iskolákban dolgozó szakembereknek.
Óriási probléma, hogy napjainkban a serdülők sok olyan tartalommal találkoznak a képalapú közösségi médiában, ami irreális testideált állít eléjük. Szinte elérhetetlen, hogy valaki olyan sovány, esetleg izmos legyen, mint amit példaként állítanak maguk elé a kamaszok. Ezzel a problémával, a hamis kép kialakulásával foglalkozni kell – összegezte lapunknak a rendezvényt Koronczai Beatrix.
– Látják, követik a kortársaikat ezeken a felületeken, gyakran olyanokat is, akik a különböző applikációk, filterek segítségével másnak mutatják, másnak láttatják magukat. Nem csak az a baj, hogy emiatt elégedetlenek lehetnek magukkal, hanem az is, hogy a külső alapján ítélik meg magukat és barátaikat, ismeretségi körüket – világított rá a fiatalok körében terjedő értékrendváltozásról a szakpszichológus, aki szerint sokat segíthet, ha a pedagógusok, a szülők beszélgetnek a serdülőkkel a közösségi média-használatról. Emlékeztetik őket, hogy a filterek nem a valóságot tükrözik, a híres emberek sem néznek ki úgy a hétköznapokon, mint ahogy egy-egy fotón időnként mutatják magukat. A közösségi háló gyakran torzít, és a fiatalokkal meg kellene értetni, hogy a barátságokat is megronthatja, ha egymást alapvetően a kinézet alapján ítélik meg.
(zuglo.hu)