Én voltam, aki a Magyar Nemzet hasábjain felkértem arra, hogy vállaljon szerepet a mostani Orbán kormányban Ennek az volt az oka, hogy én egyszer együtt dolgoztam Önnel, és jó tapasztalatokat szereztem.
Amikor ugyanis az első Orbán kormányban Ön volt az uniós pályázatokkal foglalkozó miniszter, megbízta a Gazdálkodás és Tudományos Társaságok Szövetsége nevű MTESZ egyesületet, hogy szervezze ezt a munkát. Én, mint az egyesület tagja kaptam egy háromoldalas összeállítást arról, hogy mire lehet támogatást szerezni, és azt az információt, hogy pályázati pénzt csak két államtól független nonprofit szervezet együttes kérésére ad az Unió. Példaként említették nekem, hogy egy halászati szövetkezet kért segélyt telepének bővítésére, és annak ellenére, hogy jó pályázatot készítettek, nem kapták meg a segélyt.
Ugyanakkor, ha ugyanazt a segélyt az Unió által államtól nonprofit szervezetnek tekintett önkormányzat kérte volna munkahelyteremtésre, ahol a halászati szövetkezet működött, és például a halászati szakszervezet, akkor simán megkapták volna a téves módszer miatt elutasított segélyt.
Mivel csak az 5000-nél nagyobb lakosságú önkormányzat kaphat iskolája számára segélyt, azt a kistelepülések önkormányzata csak akkor kaphatna a korábbi elvek szerint segélyt, ha azt állítanák, hogy az ottani iskola a településhez tartozó járási székhelyen működő iskola kihelyezett részlege. Akkor nem a gyermekek utaznának nap mint nap a járási iskolába, hanem internet segítségével vehetnének részt az oktatásban, és hetente vagy kéthetente jönne ki a pedagógus a gyermekek tudásának felmérésére. Nem tudom ugyanis elképzelni, hogy azok a családok, akik még kenyeret se tudnak adni a gyermekeiknek, hogyan fizetnék ki az iskolabusz árát. Továbbá fontosnak tartanám, hogy a helyben lakó pedagógus megtanítsa e gyermekeket a modern földművelés módszereire. Olvasmányaimból arra emlékszem, hogy Gárdonyi Géza felesége is ezt tette.
Délután ugyanezek a pedagógusok látnák el az önkormányzati feladatokat az iskolában használt számítógépek segítségével, és hetenként legfeljebb egyszer utaznának be a járási székhelyre, hogy amit személyesen kell intézni, azt akkor elintéznék. Drága dolog lenne, ha minden apró cseprő üggyel a Mari néni utazgatna.
Én intéztem Erzsébetvárosi iskolák felújítási kérelmét. Az egyik kérelmező az Unió által államtól független nonprofit szervezetnek tekintett, 5000 főnél több lakosságú önkormányzat a másik pedig az országos cigány önkormányzat volt, mivel sok iskoláskorú, cigánygyerek lakott a kerületben. A Fasori Evangélikus Gimnázium felújítását pedig az evangélikus egyház kérte.
Most azt hallom, hogy profitorientált vállalatok is kaphatnak uniós segélyt. Az iskolákat pedig azért államosították, mert így szeretne az állam segítséget kapni az iskolák felújításához. Megváltozott az uniós szabályzat, vagy a kormány hatalmas öngólt lő?