Tavalyi évben váratlanul magas volt a csípések száma a szúnyoggyérítések ellenére is. A szomszédos XVI. kerületben is hasonló volt a helyzet, ezért idén összehangoljuk a szúnyoggyérítéseinket.
Szükség van szakértők bevonására is, hogy a biológiai és kémiai gyérítések milyen arányban vezetnek eredményre, valamint milyen egyéb megelőzési formákat érdemes bevonni a szúnyogok elszaporodásával szemben.
Természetesen Rákosmente lakóit időben fogjuk értesíteni arról, hogy mikor, hol és milyen szúnyoggyérítési intézkedéseket teszünk kerületünkben!
Ne felejtsük el, hogy mi is tehetünk azért, hogy kevesebb szúnyog legyen környezetünkben.
„Mit tehet magánemberként, hogy kevesebb szúnyog legyen a környezetében?
Szüntesse meg otthonában azokat a vízgyűjtőket, amelyek a szúnyogok szaporodását segítik. Ha környezetében észleli szúnyoglárvák fejlődését, hívja fel családtagjai, ismerősei figyelmét is a szúnyogok elleni védekezés fontosságára.
Az udvaron tárolt vödröt, kannát, talicskát, gyermekjátékot, stb. úgy fordítsa, tárolja, hogy abban az esővíz ne tudjon összegyűlni.
Az állatok itatóvizét ne csak után töltse, hanem rendszeresen cserélje friss vízre.
Az esővízgyűjtő hordót, víztárolót, stb. fedje le vagy sűrű hálóval takarja le.
Az ereszcsatornát, vízelvezető árkot tartsa karban, hogy a csapadékvíz elfolyhasson.
A takaróponyvát, mezőgazdasági fóliát, stb. olyan módon terítse le, hogy a víz ne álljon meg rajta.
Ne hagyja, hogy a virágcserepekben hosszabb ideig víz álljon. A temetői virágvázát töltse fel apró kaviccsal, sóderral vagy homokkal és erre öntse a vizet.
Ne tároljon a szabadban szétszórtan olyan hulladékot, pl. gumiabroncsot, stb. melyben a víz összegyűlhet.
Több szúnyogfaj a telet úgy vészeli át, hogy a kifejlett szúnyogok fagytól védett helyekre húzódnak be ősszel. A garázs, pince, akna, istálló stb. nyílászáróit tartsa zárva az őszi hónapokban, vagy szúnyoghálóval védje azokat.”
NNGYK