Utalványokkal kárpótolják a fél- vagy negyedéves bérletek vásárlóit. Kalkulátor mondja meg, mennyi pénz jár.
Az év elején az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) és a főváros a közösségi közlekedés miatt is csatározott: félő volt, hogy a Pest megyei bérletek és a budapesti bérletek közötti korábbi átjárhatóság a fővárosi HÉV, távolsági busz, vasúti járatokon megszűnik.
Február 28-án a Fővárosi Közgyűlés is elfogadta Karácsony előterjesztését, Budapesten tarifaközösséget hoznak létre.
Ez egyúttal azt is jelenti, hogy másképp fog történni az elszámolás a felek között: az állami és a fővárosi bérletértékesítés bevételeit teljesítményarányosan, férőhely-kilométer alapján osztják majd meg.
Karácsony Gergely üdvözölte a megállapodást, és azt is közölte, hogy a bérletárak csökkenni fognak március 1-jétől.
TELJES ÁRÚ BÉRLETEK ÁRA
MAGÁNSZEMÉLYEKNEK március 1. előtt CÉGEKNEK március 1. előtt MINDENKINEK március 1. után
Félhavi (15 napos) Budapest-bérlet 6 300 Ft 7 000 Ft 5 950 Ft
Havi Budapest-bérlet 9 500 Ft 10 500 Ft 8 950 Ft
Negyedéves Budapest-bérlet 28 500 Ft 31 500 Ft 26 850 Ft
Éves Budapest-bérlet 103 000 Ft – 99 950 Ft
Bérletárak változása 2024. március 1-jétől
Kisgyerekeseknek és diákoknak a havi bérlet 3450 Ft, nyugdíjasoknak 3330 Ft. 14 év alatt ingyen lehet utazni a BKK járatain, de például egy 15 éves diáknak jobban megéri a Pest megyebérlet, mert az csak 945 Ft, és ugyancsak alkalmas arra, hogy utazzon vele a BKK járatain.
Azok a hűséges ügyfelek, akik viszont hosszabb távra váltottak bérletet, nem tudnák érvényesíteni a kedvezményt, ám nekik is jár a kompenzáció.
A BKK oldalán van egy kalkulátor, ahol a bérlettípust és a megváltás időpontját begépelve a rendszer kiszámolja, mekkora visszatérítés jár annak a vásárlónak, aki negyedéves, féléves vagy éves bérletet vásárolt előre.
A visszatérítést a BKK bármelyik ügyfélközpontjában (az érvényes bérlet felmutatásával) utalvány formájában kapja meg az utas, és bármilyen BKK-termék, ország- vagy megyebérlet vásárlása esetén beszámítják a vételárba.