Érintésmentes és romantikus: megjelent a Zárva című regény!

2034-ben, San Franciscóban járunk, egy olyan időben és társadalomban, ahol az érintésmentes élet és a karanténprotokoll már megszokottá vált. Két idegen, Michelle és Bruce egy toronyház liftjének fogságába esnek, ahol ismeretlenekből lakótársakká, majd szerelmesekké válnak. Zárva címmel jelent meg Borbás Edina új romantikus regénye, mely azon túl, hogy hozza a műfajra jellemző kívánalmakat, a „puha sci-fi” műfaját is súrolja. Nem mellesleg ez az első magyar romantikus karanténregény.

„A Zárva arról szól, hogyan lehet egy társadalmat úgy fenntartani, hogy megszüntetjük az emberközeliséget. Mit vált ki az emberekből, ha nem érinthetik meg a másikat, és hogyan tudják visszafordítani ezt a bizarr állapotot?” - elmélkedett a szerző a könyvéről, ami San Franciscóban, egy hipermodern, ötvenkét emeletes épületben játszódik.

A történet női főszereplője Michelle, egy félvér, zöldszemű nő, aki éppen egy állásinterjúra siet, amikor bejelentik a karanténállapotot. A nő nincs egyedül, a liftben, ahol a bejelentés érte (másfél méteres távolságon belül), vele utazik Bruce, egy mesterséges intelligenciával foglalkozó szakember. A 32. emeleten rostokoló két ember a szó szoros és átvitt értelmében is egyre közelebb kerül egymáshoz, ám a kölcsönös szimpátiájukba, szenvedélyükbe némi gyűlölet és elfojtott érzelmek is lappanganak, nem titkolt erotikus vágyakkal. Tovább fokozza a történet feszültségét, hogy tulajdonképpen nem is ketten, hanem hárman ragadtak a liftben, így nem egy szimpla egymásra találásról, hanem egy kibontakozó szerelmi háromszögről olvashatunk a letehetetlen regényben.

Bár az egymástól legalább másfél méteres távolságot tartó emberek világa, aminek lakói már azt sem tudják, milyen érzés a másikat megérinteni, napjainkban igazán könnyen elképzelhető miliő, hiszen mi is valami hasonlóban élünk, az írónő nem a karanténidőszak idején írta a történetet. A regénye alapjául szolgáló novellával már tavasz előtt elkészült, hogy aztán az első hullám karanténidőszaka előtt újra elővegye, átdolgozza és kibővítse, hiszen ekkorra könyve fikciós világa egy része nagyon is valóságossá vált.

„Bár a sci-fi zsánerére jellemző részleteket is találunk a könyvben, inkább romantikus regényként definiálnám. Egy olyan közeli jövőben játszódik a történet, ahol az emberek nem mehetnek közel egymáshoz. Ha egy fiatal nő egy ilyen világban nő fel, nagyon sok gátat kell levetkőznie, ha közel akar kerülni egy másik emberhez” - osztotta meg a regényéről Borbás Edina.

A sci-fi világára illik az is, hogy a regényben nemcsak a mesterséges intelligencia számít megszokott jelenségnek: a szereplőknek levehető, biomechanikus kezük van, ami a saját idegrendszerükhöz kapcsolódik, és bármit, amit megérintenek vele, érzékelik. Sőt, akkor is ugyanúgy érzik, hogy mit tapintanak a mechanikus szervükkel, ha éppen másra csatolták. Bárki is irányítsa a mechanikus keze, csakis az eredeti gazdája érzi, mi történik vele.

Borbás Edina Zárva című könyvével egy olyan regényt ajánl a romantikus történetek szerelmeseinek, amivel úgy tereli egy kissé új területre az olvasóit, hogy szinte észre sem veszik, hiszen a két főszereplő tüzes szerelmi története teljesen rabul ejti majd őket.

Borbás Edina ’Zárva - Mi van, ha nem tudod tartani… a másfél méter távolságot’ című könyvével egy újabb zsánerben próbálta ki magát. Bár ez a regénye is egy romantikus történet, ezúttal a sci-fi néhány elemét is belecsempészi a művébe, hiszen a közeli jövőben, szűk másfél évtizeddel 2020 után kezdődik a szerelmes sztori. Míg Borbás első két könyvének eseménye napjainkban játszódik, egy valóságshow-ba ágyazott szerelmi történetekről van szó, a következő két műve a századforduló idejébe kalauzolja az olvasót, és többek között Budapest lokáléletéről árul el nagyon sok izgalmas dolgot. Borbás Edina új könyvével bebizonyítja, hogy a jelen és a múlt után egy jövőbe helyezett, izgalmas cselekményű könyvvel is elő tud rukkolni.

 

 

A címlapról

Január 18-án 10 órakor kezdődnek a központi középfokú felvételi...
Sikerrel zárult a gazdaságpolitikáról szóló, 14. nemzeti...
Két lépésben megduplázza a családi adókedvezményt a kormány 2026....
Pályaelektronikai eszközök karbantartása miatt forgalomkorlátozás...
Megdőlt a fővárosi szélrekord csütörtökön – közölte a HungaroMet...
Kedvezőbb lett a borravaló adózása idén, ugyanis a korábbinál több...

Könyvajánló

A Tízparancsolat és a Hegyi Beszéd nem egy vallást képviselnek! Isten parancsolatai törvényszerűségek, kivonatok az Isten- és felebaráti szeretet örök törvényéből.
Dr. Szántó Szilvia, a Budapesti Gazdasági Egyetem mentálhigiénés tanácsadója egy háromrészes regény után (Nárcisz-trilógia), idén elkészült a történethez tartozó terápiás könyvvel is, ami segít azoknak, akik a regény főszereplőjéhez hasonlóan átéltek érzelmi vagy más típusú bántalmazást.
„Az elmúlt 500 évben azok a nemzetek emelkedtek fel, amelyek a pénzt tőkévé alakították, feltaláltak és bevezettek új technológiákat, a társadalom széles rétegeinek adtak tudást, és teret adtak a tehetségek érvényesülésének” – többek között erre hívja fel a figyelmet legújabb kötetében Matolcsy György, majd hangsúlyozza: „A múlt sikerei azonban nem adnak pontos iránytűt, mert a történelem, benne a gazdaság törvényei döntő pontokon megváltoztak. Azokat érdemes követni, akik már a jövőből hozzák előre a működésüket, és már korunk gondolati forradalmára, ezen belül a fenntartható közgazdaság törvényeire építik működésüket.”
Megjelent a Pallas Athéné Könyvkiadó legújabb kiadványa.

Blogok, vélemények, olvasók írásai

A TikTok betiltása az Egyesült Államokban jelentős gazdasági hatásokat válthatna ki, amelyek több területet is érintenek.
Sajnos a jobboldali kormány is eljutott arra az alacsony szintre, amit a baloldali kormányzás során mág megtapasztaltunk: ember helyett már csak adóalanynak érezzük magunkat...
Magyarországon a Digitális Állampolgárság Program bevezetésével új lehetőségek nyíltak az állampolgári ügyintézés terén.

Civil szervezetek, alapítványok, egyesületek hírei

Úgy érzed, hogy sok probléma nyomja a vállad? Olyan nehézségekkel küzdesz, amit senki nem ért meg? Úgy gondolod, hogy egyedül vagy ezekkel a gondokkal?
Több mint 7 évtizeden át volt Kispest lakosa a jeles tanárember, Pataki Gyula.
A Milestone Intézet idén is tanulmányi ösztöndíjat hirdet különösen rászoruló és/vagy roma tehetségek számára.


A hajhullás a 30-50 közötti férfiak 30%-át érinti, efelett az arány 50%-ra nő. Nem lehet csupán néhány kenc segítségével háborút viselni. Legyőzéséhez bizony műtétre van szükség, már amennyiben nem tudunk beletörődni a hajhullásba. Nézzük, mi történik a műtét során. (x)

A magyar szív örökre befogadta és intézményesítette a vajazó kést, mint univerzális eszközt, azonban a ház körüli teendőkre azért vannak ma már jobb, használhatóbb alternatívák.