A legpestibb utca legkirályibb napja 7. hó 7-én, Erzsébetváros és Terézváros közös szervezésében a Király utcában, az Anker-közben és az Asbóth utcában minden korosztálynak kínált programokat.
Nagyon jó ez a fesztivál, minden héten kellene ilyet szervezni – ezt mondta a Király utcai Király-napon a kilenc éves Leo, miközben a színborítós társasjátékot játszotta anyukájával és unokatestvérével. Addigra kipróbálták a Csupa-csoda Vándorjátszótér több játékát, a térbeli kirakóst, a halászatot, a csodapörgető optikai játékot, a flippert, a kézidarut is. Az édesanya, Noémi nagy örömmel nyugtázta, hogy amikor véletlenül erre sétáltak, ilyen szuper programba botlottak.
A legpestibb utca legkirályibb napja 7. hó 7-én, Erzsébetváros és Terézváros közös szervezésében a Király utcában, az Anker-közben és az Asbóth utcában minden korosztálynak kínált programokat. A hetedik kerületi Andrea hétéves kislányával Dórival a Rézerdő lakói című mesejátékra jött, de nem tudták nem meghallgatni Oszvald Marika és Faragó András fergeteges műsorát. A szépkorú Rita a műsort a Terézváros Facebookon látta meg, és barátnőinek körbetelefonált. Már korán kijöttek és jó helyeket foglaltak, mert nem csak az operett sztárjait akarták meghallgatni, Rita kedvencei közé tartozik a Budapest Ragtime Band és Gájer Bálint is, akivel együtt énekelték a Valami Amerika dalt, de nagy nevetés közben Széki Józseffel is együtt fújták a Mézga indulót, kamasz és ifjúkoruk emlékét.
A hálás közönség egyetértő bólogatással hallgatta a két rendező kerület alpolgármestereinek hivatalos megnyitóját, akik persze nem nyújtották hosszúra mondókájukat. Miyazaki Jun, Terézváros japán-magyar származású kulturális alpolgármestere arról beszélt, hogy a két kerületet a Király utca nem elválasztja, hanem összeköti. A két városrész között háziverseny folyik. Míg Erzsébetváros Kultúrnegyed kíván lenni, Terézváros pedig kulturális szíve, a két kerület és egész Budapest minden lakója nyer, hiszen igen színes kínálatból választhat programot. Szücs Balázs, Erzsébetváros kulturális alpolgármestere azt emelte ki, hogy a két kerületet értékrendje is összeköti: elkötelezettségük közös a szabadság, a remény és a szolidaritás kultúrája iránt. Szücs Balázs köszönetet mondott a rendező csapatnak, elsősorban Gálvölgyi Dorkának az Eötvös 10 kulturális központ igazgatójának és Runda Margitnak, aki az ERöMűvházat vezeti.
A pörgős program minden eleme jó volt, de a szó átvitt értelmében is különösen ütősnek bizonyult az Ethnosound élménydobolása. Aki beült a közönségbe, a dobként is működő dobozokra, az néhány perc múlva már önfeledten átadta magát a közös zenei élmény ritmusának. A fő attrakció a Magashegyi Underground esti koncertje volt. A Józsefvárosból érkezett középkorú Méri sokat hallott róluk, mint alternatív zenét, városi folklórt játszó együttesről, amelynek dalszövegei irodalmi magasságokba emelkednek, és hogy a banda nem riad vissza sötétebb tónusoktól sem. Gondolta, meghallgatja őket élőben. Ehhez képest az lepte meg, hogy Bocskor Bíborka csapata, milyen vidám, felszabadult, fergeteges hangulatot teremtett, amelybe a külföldieket is be tudta vonni.
Hát ez királyság volt! – összegzett a koncert végén az együttessel érkezett kora-huszonéves Zsolti, és ennél stílszerűbbet persze a Király-nap zárásaként nem is mondhatott volna.