Az ide farsang Erzsébetvárosban a kultúrák találkozásáról is szólt. A Romano Kher közös mulatozásra hívta a Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központ munkatársait és a nappali klubok tagjait.
A helyszín a Budapesti Roma Művelődési Ház volt, s a lakoma is baráti együttműködéssel készült. A Hársfa utcában felállított nagy üstökben főtt az illatos toroskáposzta, melyet a Romano Kher vezetője, Rézműves Melinda fűszerezett. Lapunknak elárulta, a roma ételek sava-borsát a speciális erős fűszerek adják meg. A farsangi fánkokat Orsós Sándor, a kerületi nappali ellátás vezetője sütötte, a tészta szaggatásába pedig kollégái is besegítettek. Ám a finomságokból kóstolót csak az kaphatott, aki kuponnal igazolta, hogy részt vett, a hátsó termekben zajló kézműves foglalkozásokon, a farsangi álarcok készítésében, vagy az egészségügyi szűrővizsgálatokon. A Mozgáscentrum munkatársai ugyanis helyben vérnyomást mértek, és vércukorszintet is ujjbegyből vett vérmintából.
Na, de mi kell még a vigassághoz? Persze, hogy tánc! Latin és western táncbemutatót tartottak a nappali klubok táncosai, köztük ropta Farkas Tünde, a „Bischitz” vezetője is, aki nem először cserélte le az igazgatói székét a táncparkettre. Vastapssal fogadta a közönség a Romano Kher vérpezsdítő cigánytáncát is.
Majd következett a jelmezbál: a nyugdíjas klubok tagjai ezúttal is bizonyították, hogy a fantázia és a humor nem életkortól függ: Popeye, a tengerésztől a félszemű kalózkapitányig, Micimackótól a japán gésákig színes maszkabált varázsoltak a színpadra. De talán a legtöbbet Farkas Tünde jelmezén nevettek, aki méhecskének öltözött be, két kolléganője pedig színpompás virágszálként virultak körülötte.
Ezen a délutánon azt is átélhettük, hogy a vidámság és a jókedv összeköt minket, nem számít a pozíció és a származás sem. S bár a farsangon nem illik komolykodni, mi mégis komolyan ajánljuk: nézzék meg R. Lakatos Klára cigány festőművész és meseíró gyönyörű festményeit! Kiállítása március 14-ig tekinthető meg a Romano Kherben.
Sándor Zsuzsa