Mérföldkőnek tekinthető a hazai meleg- és transzgender-propagandában a Meseország mindenkié című mesekönyv megjelenése. A kisgyerekeket „érzékenyítő”, Soros-támogatással, egy leszbikus egyesület gondozásában megjelent kötet jókora felháborodást váltott ki a magyar társadalomban.
Az Ünnepi Könyvhétre időzítve jött ki a Meseország mindenkié című könyv a Labrisz Leszbikus Egyesület gondozásában. A kötet jól ismert mesék átiratait tartalmazza, méghozzá „stigmatizált vagy kisebbségi csoporthoz tartozó mesehősök” szerepeltetésével, többek között roma Pöttöm Panna, leszbikus Hamupipőke, sárkányölő pincérlány, mélyszegénységből, bántalmazó családból jövő vagy örökbe fogadott hősök életre keltésével.
A kötet az ajánlója alapján a világ sokszínűségével hivatott megismertetni a gyerekeket, az általánosságban vett másság elfogadására tanítva őket. Ugyanakkor az alapötlet bevallottan a homoszexuális „ismeretterjesztéshez” kapcsolódik. Mint Nagy Boldizsár, a kötet szerkesztője az Indexnek elmondta, őt a Labrisz egyik aktivistája kereste meg, aki évek óta dolgozik az egyesület Melegség és megismerés nevű programjában, aminek lényege, hogy iskolákban beszélgetnek diákokkal, megvitatva a melegséggel kapcsolatos előítéleteket, sztereotípiákat. Ő vetette fel, hogy szólítsák meg azokat a kisiskolásokat és óvodásokat is, akik „észlelik, hogy valamilyen tekintetben eltérnek a társaiktól”. Ehhez képest plusz ötletként merült fel olyan csoportok szerepeltetése, akik Magyarországon „marginalizált” helyzetben vannak.
A könyv borítóján egyébként Gyurkó Szilvia ajánlója is olvasható, ami azért érdemel említést, mert az ismert jogvédő által vezetett Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány üzemelteti a yelon.hu oldalt, amely többek között arra tanítja a gyerekeket (és a szülőket), hogy „a nemi identitásunk a legkevésbé sem a biológiai nemünkkel áll összefüggésben”, illetve részletekbe menően tájékoztatja őket a nemváltásról vagy éppen az azonos nemű párok közötti szexről.
Beszélgetés a témában:
Forrás: Hetek.hu