Gyakorlati tanácsokat ad, hogy a házasság tartós maradjon még a mai világ kísértései mellett is.
Az utóbbi években megugrott a házasságkötések száma, ám a válásoké is. Vajon mi az oka, hogy a 21. században már egyre nehezebben tartjuk magunkat a holtomiglan-holtodiglan esküjéhez? Mi a jó házasság titka, és hogy maradhat a hétköznapokban is izgalmas a szex? Egy családos lelkész most megjelent könyvéből minden kérdésünkre választ kaphatunk.
Tóth Mihály, az Ökumenikus Egyház vezető lelkésze, családos diakónus már 22 éve dolgozik párokkal, az utóbbi 5-6 évet pedig kifejezetten a jegyes beszélgetéseknek szentelte. A téma nem is lehetne aktuálisabb: míg 2010-ben mindössze 30 ezer, tavaly már 70 ezer pár kötötte össze az életét.
“Azt a kérdést tesszük fel a pároknak: ‘Szabad elhatározásból érkeztél-e ide, hogy vele házasságot köss?’ Csakhogy ennek a mondatnak minden egyes szava további kérdéseket vet fel. Kinek mit jelent a szabadság és az elhatározás? Amikor azt mondom: ‘vele’, mindent kérek a másikból, vagy csak a jó dolgokat? Kinek mit jelent a házasság, és mit jelent a ‘kötni’: hogy gúzsba kötjük magunkat, vagy életszövetségre lépünk a másikkal?” - sorolja a lelkész. A jegyes beszélgetések fő témája tehát ez az öt kérdés.
Központi téma a szex: “Isten látta, hogy ez jó
“A keresztény értékrend szerint a szex alapvetően jó dolog, hiszen ez is egy módja a szeretetnek. Ha odaadom magamat a másik embernek, és engedem, hogy birtokoljon, az igazán felszabadító élmény. Az intimitást a szex is erősíti" - mondja Tóth Mihály. Hozzáteszi: a szexualitás fontos téma, mivel nélkülözhetetlen megtartó erő a házasságban.