Sorra válnak elérhetővé hazánkban az egyre környezetbarátabb és többféle funkciót ellátó műfüvek. Ezt mutatja meg a Budapest 13. kerületében épített bemutatókert, ahol nem csak megnézhetjük és megfoghatjuk a műfű burkolatot, hanem hentereghetünk is rajta, sétálhatunk mezítláb, hogy kiderüljön, hogy tetszene-e ez otthon az erkélyen vagy a játszótér alatt.
A bemutatókertben megfigyelhetjük azt is, hogyan helyezték el a vízáteresztő műfű burkolatot a társasház előtt meglévő bokrok és árnyas fák köré. Így a magasabb növények gyökeréhez továbbra is eljut a csapadék, hiszen a műfűnek nincs szüksége rá, gyorsan átengedi magán. Ezért a műfű telepítésével megspórolhatjuk a locsolásra használt ivóvizet, havonta egy átlagos kertben ez 20-25.000 liter vizet is jelenthet.
Kinek való a műfű?
Természetesen, a műfű burkolatot nem a kertészkedés szerelmeseinek találták ki, hanem azoknak, akik a munkából hazatérve nem a fűnyírással, locsolással, gazolással szeretnék tölteni az idejüket. A műfű kiválthatja a kényes angol gyepet, de érdemes telepíteni térkő vagy beton helyett is, mivel nem forrósodik fel olyan mértékben, mint a kemény burkolatok. Előnye, hogy az év 365 napján üde zöld színnel javítja a hangulatunkat, gyerekeknek és kutyáknak is ideális terep a játékra, távol tartja a vakondot.
A műfüvek új generációja már 100%-osan újrahasznosítható
A minőségi műfű 10-15 évig is tartós, érdemes figyelni a gyártók garanciáit a megfelelő pázsit kiválasztásakor”, ismerteti Papp Ákos, pázsitszakértő.
Ma már annak is van lehetősége műfüvet választani, aki amiatt aggódik, hogy a kisbabája mászik rajta, hiszen a műpázsitok TÜV védjeggyel rendelkeznek, azaz semmilyen káros anyag nem juthat a szervezetünkbe a vele való érintkezéskor.