A Budapest XVI. kerületi Szerb Antal Gimnázium egyik végzős osztályában nem tudtak dűlőre jutni, hogy mire táncoljanak a végzős diákok, az osztály két tagja szokatlan megoldással állt elő, megírták a tökéletes keringőt, amit utána vita nélkül beválasztott a két osztály a szalagavatóra tánckíséretnek.
Hol vannak már azok az idők, amikor az emberek saját festményeikkel díszítették falaikat, amikor egy váza megformálása során kiélhették kreativitásukat, és esténként magukat szórakoztatták zenével, tánccal, mesékkel. Mára már kialakult a művész és rajongó duális világa, vannak a zeneszerzők és a hallgatók, két távoli vidékről származó embertípus. Talán épp ezért tűnik olyan szívmelengetőnek ez a történet, hiszen nem elismert zeneszerzőkről szól, akik az elefántcsonttornyukban ülve írnak egy remekművet, csak két egyszerű fiúról, akik az osztályukon szerettek volna segíteni.
A két végzős diák önállóan, mesterséges intelligencia nélkül alkotta meg a 5 perces klasszikus ihletésű zeneszámot, az egyikük a komponálásért, a másikuk az összhangzásért felelt a koprodukcióban. A művet aztán rögzítették is a gödöllői Frédéric Chopin Zenei Alapfokú Művészeti Iskola két növendéke segítségével, hogy a szalagavatón egy egész sportcsarnokot megtöltő tömeg előtt erre az alkotásra táncolhassanak a 12. A és B osztályok tanulói.
Az Álomkép című alkotásnak egyik szerzője, Kuti Donát, a gödöllői Frédéric Chopin Zeneiskolában tanul zongorázni. A felvételen is az ő zongorajátékát hallhatjuk. Kunos Bertalan pedig a gimnázium mellett autodidakta módon tanult zenélni, a tanórák után foglalkozik zenei alapok elkészítésével és stúdiómunkákkal. A „szupercsapathoz” még két tehetséges hegedűnövendék is csatlakozott, Mihály Tikva és Halmóczki Róza kivételesen érzékeny játékát élvezheti a hallgatóság a felvételen.
A keringő elérhetősége: https://www.youtube.com/watch?v=ShI7M64QSIE