Pintér Tibor színész-rendező és színházigazgató által bő egy évtizede megálmodott és életre hívott Nemzeti Lovas Színház mára a magyar kulturális élet egyedülálló színfoltjává vált. A világszinten páratlan, dramaturgiával ellátott, lovas-zenés előadásaikra az elmúlt évek során több mint 1,2 millió néző váltott jegyet, ami évente átlagosan 100 ezer embert jelent. Állami támogatások híján, a 100%-ban független, kizárólag jegybevételekre és támogatásokra támaszkodó Nemzeti Lovas Színház most egy jelentős új fejezetet nyit: Mecénás programot indít, és támogatókat keres nagyszabású projektjéhez – egy modern, könnyűszerkezetes épület felépítéséhez. A támogatók a program keretében aktív részeseivé válhatnak ennek a különleges kezdeményezésnek.
A jelenlegi helyszíntől mindössze 250 méterre, a Kincsem Park bejáratának közelébe tervezett esztétikus és fenntartható épület a meglévő sátorépületet felváltva, egész évben kiváló előadási feltételeket, a nézők számára pedig a hidegebb hónapokban is maximális kényelmet biztosít majd.
A színház igazgatója hangsúlyozza: „A következő nagy lépés számunkra, hogy az új, jobban fűthető, fenntarthatóbb épülettel tovább emeljük a színházunk színvonalát, és nemcsak a hazai, hanem akár a nemzetközi közönséget is megérintsük. Célunk, hogy még nagyobb közönséget érjünk el, ami stabil alapot biztosít a további fejlődéshez. Ez az álom azon vállalkozók, vállalkozások és magánszemélyek támogatása által válhat valósággá, akik osztozni szeretnének velünk a magyar kulturális értékek megőrzésében és a hagyományok ápolásában.
A színház képzési programjának köszönhetően sok művész itt tanulta meg a lovaglás alapjait, és mára sportolói szinten lovagolnak, hogy maradéktalanul megfeleljenek a produkciók speciális követelményeinek. A lovas előadások sokoldalú igénybevételt jelentenek az előadók számára, így vendégművészek csak ritkán csatlakoznak a társulathoz, mivel a produkciókban való részvételhez rendkívüli felkészülés szükséges.
A Nemzeti Lovas Színház lovasszínész-képző Akadémiájának célja, hogy olyan fiatal tehetségeket képezzen, akik kivételesen magas szinten gyakorolják a színészet és a lovaglás egyedi kombinációját. A hároméves képzés végén a legtehetségesebbek szerződést és a produkciókban szerepet is kapnak, tiszteletdíj fejében. Az Akadémia célja továbbá, hogy biztosítsa a színház utánpótlását, miközben a fiatalokat a magyar lovas hagyományok ápolására és továbbadására neveli. A nevelés a világhírű francia Bartabas cirkuszi vállalkozáshoz hasonló felépítésben zajlik, amit a híres lovas íjász, a Hungarikum-díjas és többszörös lovas íjász világbajnok Kassai Lajos is elismeréssel illetett. Az Akadémián már hatéves kortól tanulhatnak a legfiatalabbak is, külön pónicsoportokban, ahol nemcsak a lovaglás örömeit élvezhetik, hanem a színház világába is betekintést nyerhetnek.