Egy nemzetközi szeminárium hírei
Helyszín: Izland, Ölver
Időpont: 2019.11.03-09.
Téma: non-formal education, inclusion
Célcsoport: szakemberek és érintettek (mentális problémákkal küzdők és szerhasználók)
Résztvevők: 5 ország (Románia, Izland, Észtország, Dánia, Magyarország)
A Megálló Csoport Alapítvány 2019. novemberében egy egyhetes szemináriumon vett részt Izlandon az Erasmus+ program keretében, melynek szakmai tapasztalatait cikkünkben foglaljuk össze.
Izlandon három facilitátor dolgozott velünk, akik segítették, felvezették a különböző témákat. A hét napos szeminárium során kis és nagy csoportos formában dolgoztak együtt a résztvevők. Minden képzési nap három nagyobb blokkra volt felosztva, aminek a keretein belül volt saját élményű feladatmegoldás (music sharing, expressive writing, human statues, Dixit dialogue, (non)-assertive talk, Johari window, blind talks, enchanted forest), új gyakorlatok bemutatása (mindegyik szervezet megosztott egyet saját jógyakorlatából), és elméleti háttér (non-assertive talk, anatomy of inclusion).
Előzetes elvárásunk a projekttel kapcsolatban új ötletek, gyakorlatok elsajátítása és új, külföldi kapcsolatok építése volt. Ennél többet sikerült hazahoznunk, elvárásainkon túl rengeteg tapasztalattal gazdagodtunk.
Hazaérkezésünket követően stábunk részére egy workshop keretében megosztottuk a tanultakat, majd önismereti csoportjainkon alkalmaztuk azokat (Dixit dialogue, enchanted forest). Továbbá folyamatosan a Megálló profiljába illesztjük az elhangzottakat. Összességében úgy gondoljuk, hogy a projekt során megismert jó gyakorlatok terjesztésével alapítványunk jelentősen hozzájárulhat az ifjúsági munka színvonalának növeléséhez hazánkban is.
A „Hand in hand“ projekt azonosítószáma: KA105-B46F0333. A projekt megvalósulását az Európai Unió Erasmus+ Programja támogatta.
----------------
A Megálló Csoport Alapítvány az önként jelentkező szerhasználók, viselkedési problémákkal, függőségekkel és életvezetési zavarokkal küzdő fiatalok és hozzátartozóik számára szociális, terápiás, egészségfejlesztő, speciális oktatási, kulturális, és közösségi szolgáltatásokat szervez és működtet. A prevenciós munka mellett a korai kezelésbe vételtől a fejlesztésen, képzésen át a munkába állásig és utógondozásig tartó folyamat feladatait egységesítve, a személy egyedi szükségleteihez alkalmazkodva hosszú távú, ellátási módszerekben és információkban gazdag támogatási formát valósítunk meg, sorstárs segítőként foglalkoztatott, gyógyult szenvedélybetegek közreműködésével.
Elérhetőségeink: www.megallo.org,
A cikk tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió álláspontját.