450 éve, 1566-ban történt, hogy a törökkel vívott teljesen egyenlőtlen ostromharcban – az egész Dél-Dunántúl védelme szempontjából központi jelentőségű – Szigetvár elbukott.
Ám Zrínyi Miklós és a vár védőinek hősies helytállása és önfeláldozása a kereszténység és a haza védelmében Európa-szerte legendává lett. A Hetek kiadói műhelye nem kisebb feladatra vállalkozik, mint hogy jubileumi kiadványával, Zrínyi emléke előtt tisztelegve a török hódoltság és a törökellenes harcok több mint 150 éves időszakát a megszokottól eltérően, újszerűen ragadja meg és láttassa, elsősorban a fiatal olvasóval.
A könnyebb megértést, belátást segítik a kiadványban található térképek, metszetek, tematikus kislexikonok, 10 pontos érvgyűjtemények és a hármasfókuszú időegyenes. A bookazine szerves részét képezi a több mint húsz oldalas, a szigetvári ostrom lefolyásáról és hőseiről szóló KÉPREGÉNY, amelyet a Bornemisza Péter Gimnázium diákjai írtak és rajzoltak.
A kiadvány megrendelhető a kiadó honlapján.
{youtube}
}Zrínyi kirohanása 3D-ben
Sokat gondolkoztam azon (tényleg), hogy mi is legyen a következő nagy volumenű képem. Egy részről ott volt a Budavár visszavétele 3d-ben, amiből sokat tanultam.. pontosabban a hibáimból és imádtam a készítésének a legtöbb részét, másrészről valami nagyobbat szerettem volna. Így egy kis kutatómunka után jött a döntés, hogy Peter Krafft Zrínyi kirohanása című művét kéne megcsinálni 3D-ben. Ám itt jött a legnagyobb dilemma: oké a kép maga teljesen rendben van, de kövezzetek meg, nekem a kompozíció nagyon nem tetszik. Túlságosan össze van nyomva. Persze nyilván egy ilyen ostrom nem arról szólt, hogy kedélyesen mindenki teázgat a maga kis privát szférájában, de akkor is... Pár vázlat után döntöttem: készítek inkább egy saját verziót.
Peter Krafft eredeti festménye:
Íme a 3D kép a festmény alapján:
{youtube}
}A videó az alkotás folyamatairól, egy percben a kényelmeseknek :) :
{youtube}
}