Amikor eljön az ideje egy új otthonba költözésnek, sok mindenre oda kell figyelni. Például a bútorok, tárgyak mozgatásakor nem csak az a fontos, hogy hova tesszük őket, hanem az is, hogy a szállítás és cipelés során ne érje azokat sérülés. Nézzük, mire érdemes figyelni: íme, pár hasznos iránymutatás!
Amellett, hogy akár készíthetünk egy teljes leltárat arról, hogy mit tervezünk átszállítani az új otthonba, fontos, hogy a mozgatás során ne sérüljenek a bútoraink. Érdemes ezért végig gondolni, hogy melyik a megfelelő módszer különböző holmijaink összepakolásához. A ruhákat érdemes külön a táskákba, útibőröndökbe eltenni, és akár a cipőink is ellesznek egy hatalmas, kék szatyorban - de a bútorok és a használati tárgyak már másként tűrik a szállítást.
Apróbb tárgyak
A kisebb tárgyakat érdemes rekeszekbe, dobozokba helyezni - ezek közé bélelési anyagként tudunk tenni sálakat vagy olyan puhább ruhadarabokat, amik támasztják és egyben védik a tárolt tárgyakat. Ha étkészletet próbálunk szállítani, akkor ott érdemes kartonlapokat is használni - ez támasztéknak is kiváló megoldás.
Ha valamivel már nagyobb, de kézbe illeszthető használati tárgyakat akarunk a dobozba helyezni, amiben mást már nem tennénk, de mégis szükséges, hogy kitöltsük valamivel a rázkódás ellen, akkor használhatunk feldarabolt, puha műanyag darabokat vagy forgácsszerű anyagot a béleléshez.
Közepes és nagyobb méretű bútorok
A nagyobb tárgyakat érdemes kipárnázni és egy védőanyaggal beburkolni a szállításkor. Ha extra védelmet szeretnénk kialakítani, használhatunk tompításhoz szivacstáblát. Ez segít az esetleges ütközés mértékét tompítani, ráadásul később jól felhasználhatóak lehetnek az új otthonban, ha valamilyen díszpárnát vagy karfát bélelni kellene.
Amennyiben bútorainkat szeretnénk hatékonyabban felkészíteni egy hosszabb útra, esetleg nem lesz lehetőségünk azokat egy ideig alkalmazni, érdemes lehet a nyílászárókat is megerősíteni. Erre kitűnő megoldást adhat a fríz, mely a faanyagok vetemedését gátolja meg. Ez a kitöltő anyag alkalmas lehet arra is, hogy a bútor köré tekerve védelmet biztosítson, akár csak a szivacs tábla.
Címkézés
Sokszor azt gondoljuk, hogy rögvest tudni fogjuk, melyik dobozba is pakoltuk az adott tárgyat vagy bútort, aztán jobb esetben pár év múlva akadunk rá az elveszett tárgyra, amit természetesen már rég pótoltunk addigra egy másikkal.
Ha szeretnénk megelőzni ezt a kacagós kellemetlenséget, akkor érdemes címkékkel ellátni a dobozokat. Javasoljuk az olyan változatot, ami könnyen leszedhető a papírról, hogy aztán egyszerűen ráragaszhassuk a frízre, vagy más csomagoló felületre.
A fotó forrása:
Africa Studio / Shutterstock.com