Egri László 1988. május 11-én a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbátorban látta meg a napvilágot. Egy kétgyermekes családban nevelkedett Pócspetriben, ahol általános iskolai tanulmányait végezte. Korán megmutatkozott történelem és fogalmazás iránti fogékonysága.
Ekkoriban eredményesen szerepelt vers- és mesemondó versenyeken. 2002-2006 között a nagykállói Korányi Frigyes Gimnázium tanulója volt. A gimnáziumi évek alatt véglegesen elkötelezte magát az irodalom és a történelem mellett, nem kis részben magyar és történelem tanárának biztatása miatt. Első korai költeményei középiskolás időszakában születtek meg, de ekkor még nem gondolt a publikálásra.
Egri László költő
Az érettségi megszerzése után 2006-ban felvételt nyert a Debreceni Egyetem történelem szakára, amelyet később magyar szakkal párosított. Az egyetemi évek jelentős szerepet játszottak írói pályájának elindulásában. Első tanulmányai ekkoriban jelentek meg különböző egyetemi szaklapokban (Szkholion, Klió). 2012-ban tanári diplomát szerzett és ugyanebben az esztendőben házasságot is kötött. 2012-ban a Debrecenhez közeli Hajdúszoboszlóra költözött, ahol egy helyi középiskolában kapott pedagógus állást.
Hosszas tanakodás után 2012-ben pályázott az országos Karinthy versíró pályázatra egy humoreszkkel. A mű ezüstérmes helyezést jelentett számára, az írás Szegeden bemutatásra is került a Karinthy 125 elnevezésű esten. Az első irodalmi siker nagy löketet adott Egri László számára. 2013-ban összegyűjtötte addig írt verseit és kötetbe gyűjtve megjelentette a Pennamorzsákat, amely sikeresnek bizonyult. A fiatal költő bekerült a kortárs irodalom vérkeringésébe. Felkérések, kiállítások, előadások, elismerések és újabb írások követték egymást. Könyvei több alkalommal irodalmi sikerlistákon szerepeltek.
28 éves korára Egri László 4 könyves szerzővé vált, 9 tanulmány köthető nevéhez, közel 50 interjút készítettek vele és 18 városban rendeztek műveiből felolvasásokat, irodalmi rendezvényeket. Egy kelet-magyarországi kis községből indulva lett néhány esztendő leforgása alatt az Év Felfedezettje (2013), a Fiatal Költők Kulturális Követe (2016), a Kortárs Költő Liga irodalmi szervezet elnöke, a Polikróm folyóirat alapító főszerkesztője és a Cédrus-díj kurátora. A közelmúltban belekóstolt a slam poetry világába is. Jótékonysági céllal országos könyvgyűjtő akciót szervezett. 2014-ben Egri László dedikált könyvritkaságok gyűjtésébe fogott, amely segítségével modern szerzőket próbál népszerűsíteni különböző kiállításokon. 2014-ben bővült a család, megszületett kisfia, Marcell. 2016-ban a Szúnyog Szabi című verses mesekönyv tette teljessé az irodalmi kollekciót.
Egri László útja példaértékű lehet mindazok számára, akik kacérkodnak az írás gondolatával. A fő üzenet pedig nem is lehet más, mint az, hogy az álmokat nem feladni, hanem megvalósítani kell!