A tudósok szerint a jövőben hatalmas probléma lesz a vízhiány. Malajzia műszaki egyetemének diákjai most egy lehetséges megoldást hoztak a problémára - sótalanítanák a tenger vizét.
Bár a bolygónk felszínének legnagyobb részét víz borítja, a tengervizet annak magas sótartalma miatt nem lehet meginni. Ez eddig senkinek nem mondott újat, azonban az, hogy miként használhatnánk mégis ivóvízként a rengeteg tengervizet teljesen új dolog.
A tudósok régóta próbálnak már a gyakorlatban is hatékony megoldást találni a sótalanításra, és ezzel most egy diákcsapat is megpróbálkozott - írja a hvg.hu. Malajzia műszaki egyetemének három hallgatójának találmánya a WaterPod nevű berendezés, ami szerintük gyakorlatilag nulla energiabefektetéssel képes ihatóvá tenni a tenger vizét.A tudósok szerint a jövőben hatalmas probléma lesz a vízhiány. Malajzia műszaki egyetemének diákjai most egy lehetséges megoldást hoztak a problémára - sótalanítanák a tenger vizét.
Bár a bolygónk felszínének legnagyobb részét víz borítja, a tengervizet annak magas sótartalma miatt nem lehet meginni. Ez eddig senkinek nem mondott újat, azonban az, hogy miként használhatnánk mégis ivóvízként a rengeteg tengervizet teljesen új dolog.A tudósok régóta próbálnak már a gyakorlatban is hatékony megoldást találni a sótalanításra, és ezzel most egy diákcsapat is megpróbálkozott - írja a hvg.hu. Malajzia műszaki egyetemének három hallgatójának találmánya a WaterPod nevű berendezés, ami szerintük gyakorlatilag nulla energiabefektetéssel képes ihatóvá tenni a tenger vizét.
Hogyan működik?
A szerkezet alján egy kanóc található, aminek alja a vízfelszín alá bukik. Ez felvezeti a vizet a készülék belsejébe, a sót viszont felfogja. Az eszköz belsejében egy fekete szövet veszi át a vizet a kanóctól, amit egy átlátszó búrán keresztül napfény ér. Ennek köszönhetően a víz elpárolog, majd kicsapódik és lefolyik a tartályba, ahonnan egy pumpa segítségével lehet kinyerni.
Forrás: eduline.hu